Menu Zamknij

O firmie

Kartex to rodzinna firma założona w 1993 r. w Jabłonce Orawskiej na południu Polski. Znajdujemy się w województwie małopolskim w powiecie nowotarskim w gminie Jabłonka przy trasie Kraków – Chyżne (droga krajowa nr 7).

Posiadamy ponad 30 letnie doświadczenie w branży opakowań drewnianych. Naszym głównym produktem są bębny drewniane do kabli, przewodów, lin, światłowodów. Współpracujemy z producentami kabli na terenie całej Polski oraz Europy.

Wykonujemy bębny kablowe wg najwyższych standardów w branży opakowań w tym polskiej normy PN-91/0-79353 oraz norm zakładowych stosowanych przez poszczególne kablownie, a także na specjalne zamówienie klienta. Posiadamy certyfikat obróbki termicznej IPPC. Jesteśmy niezależnym producentem opakowań drewnianych. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym – linie przetarcia drewna, suszarnie, linie CNC do produkcji bębnów.

Firma Kartex uzyskała dofinansowanie w ramach projektu „Wdrożenie nowej technologii w procesie produkcji bębnów na kable” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.